REKLAMA

Ponad połowa Polaków negatywnie ocenia działalność prezydenta

 • Autor: GP
 • 24 lutego 2016 13:55
Ponad połowa Polaków negatywnie ocenia działalność prezydenta Najlepiej oceniają działalność prezydenta osoby, które deklarują zdecydowanie prawicowe poglądy. (fot.:twitter.com/andrzejduda)

• W sondażu IBRIS dla Wirtualnej Polski ponad połowa badanych (51,1 proc.) negatywnie ocenia dotychczasową działalność prezydenta Andrzeja Dudy.
• Opinia ta jest stosunkowo popularna wśród młodego pokolenia.
• Wyniki sondażu IBRIS opublikowała Wirtualna Polska.

W sondażu IBRIS dla Wirtualnej Polski ponad połowa badanych (51,1 proc.) negatywnie ocenia dotychczasową działalność prezydenta Andrzeja Dudy. Przy czym, 28,3 proc. z nich oceniło "zdecydowanie źle", a 22,8 proc. "raczej źle". Przeciwnego zdania jest 41,9 proc. ankietowanych. Wśród nich tylko 16,5 proc. oceniło prezydenta "zdecydowanie dobrze", a 25,4 proc. "raczej dobrze". Tylko 7 proc. badanych nie było w stanie ocenić pracy prezydenta.

IBRIS w sondażu przeanalizował także opinie badanych pod kątem ich preferencji politycznych i wieku.

71 proc. badanych w przedziale wiekowym między 18, a 24 rokiem życia uważa, że Andrzej Duda źle wypełnia swoje obowiązki. Liczba zwolenników prezydenta rośnie wśród osób w wieku od 35 lat.

Najlepiej oceniają działalność prezydenta osoby, które deklarują zdecydowanie prawicowe poglądy. Najgorzej te, które swoje sympatie plasują po lewej stronie sceny politycznej.

Skomentuj (3 komentarzy)

 • komar 2016-02-24 15:16:06
  Do rad: ja piszę do ciebie jako student renomowanego Uniwersytetu w RP - wydziału Finanse i Bankowość dużego miasta w kraju , u nas na wydziale jest 6 grup wykładowych i 12 kolokwialnych i większość z nas podziwia postępowanie i działanie Naszego Prezydenta , więc nie wypisuj rzeczy fałszywych , nie ma w kraju człowieka , który by w swoim otoczeniu najbliższym nie znał drugiego człowieka z poparciem dla Prezydenta , oczywiście to jest każdego indywidualna sprawa, a może ty jesteś otoczony w całości środowiskiem opozycyjnym , szczerze współczuję.
 • Realista 2016-02-24 15:12:52
  Tego faktu nie da się komentować wstyd i wszystko w tym temacie
 • rad 2016-02-24 14:40:17
  W swoim środowisku nie znam nikogo, kto by oceniał pozytywnie aktualnego prezydenta.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA