REKLAMA

Polacy za obniżeniem wieku emerytalnego

  • Autor: Rynekseniora.pl/JS
  • 11 kwietnia 2016 14:52
Polacy za obniżeniem wieku emerytalnego Za obniżeniem wieku emerytalnego jest 60 proc. Polaków (fot.:pixabay.com)

Większość Polaków chce obniżenia wieku emerytalnego - wynika z internetowej sondy Wirtualnej Polski i money.pl. Za jest 60 proc. Polaków. Wątpliwości ma 40 proc. ankietowanych.

Obecnie wiek emerytalny wynosi 67 lat niezależnie od płci. Podnoszony jest stopniowo - kobiety osiągną go w 2040 r., a mężczyźni w 2020 r.

Redakcje zapytały internautów, czy chcą obniżenia wieku emerytalnego. W sondzie udział wzięło 168 tys. osób. Wyniki? 101 tys. popiera pomysł przywrócenia poprzedniego wieku emerytalnego - 65 lat dla mężczyzn, 60 lat dla kobiet. Inne zdanie ma 67 tys. osób.

Jak wynika z zapowiedzi Elżbiety Rafalskiej, minister rodziny, pracy i polityki społecznej, nowy-stary wiek emerytalny będzie obowiązywać w Polsce nie wcześniej niż w 2017 roku.

Rafalska wyjaśnia, że wcześniejsza realizacja tej wyborczej obietnicy jest niewykonalna - z czysto technicznych przyczyn.

Minister dodała, że w tym roku resort robi przegląd systemu emerytalnego oraz przeprowadza analizę budżetową. Bada ponadto, jakie skutki będzie miało dla Skarbu Państwa obniżenie wieku emerytalnego.

Czytaj cały tekst tutaj.

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA